
Bezpieczne kapturki dla diabetyków Lukas Thermo
Bezpieczne kapturki dla diabetyków Lukas Thermo: osoby cierpiące na cukrzycę stanowią znaczną część pacjentów gabinetów podologicznych. Dzieje się tak dlatego, że schorzenie to w sposób znaczący wpływa na mikrokrążenie kończyn dolnych, w których nierzadko dochodzi do niedokrwienia, a wskutek tego także szeregu innych zaburzeń i nieprawidłowości. Osoby z cukrzycą są także znacznie bardziej podatne na powstawanie różnego rodzaju odcisków, modzeli i zrogowaceń czy zniekształceń stóp. Pomocne może być w tym wypadku regularne odwiedzanie profesjonalnego gabinetu podologicznego.
Podolog – fachowa pomoc dla cukrzyka
Każda osoba cierpiąca na cukrzycę powinna regularnie badać stan swoich stóp, a także od czasu do czasu odwiedzać gabinet podologiczny. Te stosunkowo proste czynności pozwolą na uniknięcie lub zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zespołu stopy cukrzycowej, a w przypadku już powstałych objawów – na ich ograniczenie i kontrolowanie. W gabinecie podologicznym wykonywane są zabiegi pielęgnacyjne i lecznicze, które mogą przynieść znaczną ulgę diabetykom, a także poprawić estetykę ich stóp, a co za tym idzie wzmocnić również ich pewność siebie.
Frezarka – podstawa w każdym gabinecie
Jednym z podstawowych narzędzi, używanych w gabinecie, jest frezarka. Wyposażona w odpowiednie, dopasowane końcówki – frezy lub jednorazowe kapturki – pozwala na wykonywanie wielu czynności, takich jak ścieranie suchego, zrogowaciałego naskórka, ścieranie pięt i wierzchniej warstwy odcisków, opracowywanie płytki paznokciowej, usuwanie warstwy zgrubiałego paznokcia czy przesuszonych skórek. Wszystkie te czynności wykonywać można zarówno u pacjentów zdrowych, jak i diabetyków. W tym drugim przypadku warto jednak dobrać odpowiednie końcówki do frezarki, które odznaczać się będą wysoką skutecznością i niezbędnym, nienagannym poziomem bezpieczeństwa dla osób chorujących na cukrzycę.
Kapturki termiczne dla diabetyków
Skutecznym rozwiązaniem mogą być w tym przypadku tak zwane kapturki termiczne. Są to jednorazowe końcówki do frezarki, odznaczające się szeregiem szczególnych walorów.
Kapturki termiczne to nowoczesna technologia, która pozwala na skuteczne ostrzeganie przed ewentualnym przegrzaniem się skóry czy pojawieniem się ran. Osoby cierpiące na cukrzycę nierzadko zmagają się również z problemem neuropatii, która nie pozwala im na właściwą ocenę temperatury czy ewentualnego bólu, odczuwanego na powierzchni stóp. Wskutek tego podczas zabiegów z użyciem frezarki dochodzić może do przegrzania się skóry i jej uszkodzenia. Dla osób chorych na cukrzycę jest to problem znacznie poważniejszy, z racji ich problemów z prawidłowym i szybkim gojeniem się ran. W jaki sposób kapturki termiczne zmniejszają ryzyko uszkodzeń naskórka? Każdy z nich wyposażony jest w innowacyjną technologię, która wywołuje zmianę jego koloru, a tym samym ostrzega podologa.
Kapturki termiczne Lukas
Nowoczesne termiczne kapturki to wyjątkowe akcesoria podologiczne, stworzone przez firmę Lukas. Stawiając na innowacyjność, marka ułatwia pracę wykonujących zabiegi podologów i zwiększa komfort poddających się im diabetyków.

Bezpieczne kapturki dla diabetyków Lukas Thermo
Producent kapturków termicznych dokłada wszelkich starań, aby odznaczały się one nie tylko wyjątkową innowacyjnością, ale także najwyższą jakością wykonania, która przekłada się również na ich wytrzymałość i trwałość. Kapturki wykonywane są z doskonałej klasy płótna, na którym następnie umieszczane są – w wybranej ilości i ziarnistości – ziarna z korundu zwykłego. Jest to minerał tworzony przez tlenek glinu, wykorzystywany zarówno w przemyśle biżuteryjnym, jak i w kosmetyce oraz podologii. Odznacza się on szczególnymi właściwościami złuszczającymi.
W asortymencie niemieckiego producenta Lukas znaleźć można kilka różnych rodzajów kapturków termicznych. Podzielić je można ze względu na ich gradient. Są to kapturki gruboziarniste, o ziarnistości 80, kapturki średnioziarniste oraz drobnoziarniste. Ponadto wyróżnić możemy także kilka rozmiarów kapturków, które z łatwością dopasować można do wielkości fragmentu naskórka, na którym pracujemy, a także stopnia precyzji, potrzebnego przy danej czynności. Kapturki termiczne Lukas występują w rozmiarach od 5 do 13 milimetrów; doskonale sprawdzają się zarówno przy usuwania hiperkeratoz, jak i opracowywania podeszwy stóp, a także wykonywania szczegółowych czynności, takich jak chociażby szlifowanie drobnych zrogowaceń na wałach paznokciowych.